Dlaczego partie narodowe mają tak małe przebicie?

W Polsce działają partie, które głoszą stricte hasła w obronie Ojczyzny. Są to organizacje narodowe. W Sejmie próżno ich jednak szukać. Taką partią jest choćby Ruch Narodowy, który choć kreuje się na organizację bardzo patriotyczną, rzadko ma ponad 2% poparcia. Teoretycznie, w Polsce nie brakuje osób, które wyznają podobne zasady, czyli Polska ponad wszystko. Dlatego zatem Ruch Narodowy – i podobne mu partie – mają tak niskie wskaźniki?
Wiąże się to z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim, takie organizacje są bardzo źle przedstawiane w mediach. Jeśli działacze Ruchu Narodowego wyrażą jakąś niepochlebną opinię, na przykład, na temat uchodźców, to są kreowani jako osoby nie szanujące innych narodów. Jeśli zaś zrobią jakąś zbiórkę na szczytny cel itp. to nie ma o tym absolutnie żadnej wzmianki. Tak niestety działają media, które kreują opinie wielu ludzi na temat danej partii. Nie mamy wątpliwości, że Ruch Narodowy ma bardzo negatywny elektorat właśnie z tego powodu.
Narodowcy każdego roku – 11 listopada – organizują Marsz Niepodległości. W tym ważnym dla naszego kraju dniu starają się zjednoczyć jak najwięcej ludzi. Marsze cieszą się coraz większą popularnością, ale media nie chcą tego dostrzec. Przede wszystkim skupiają się na zadymach, które niekoniecznie są udziałem działaczy tej partii.
Trzeba też dodać, że Ruch Narodowy i podobne mu partie prędko nie wejdą do Sejmu czy Senatu, ponieważ mają bardzo skrajne poglądy. Nie ma w nich miejsca, na przykład, dla zawierania związków partnerskich przez dwie osoby tej samej płci. Polska to zaś kraj, który jest coraz bardziej nowoczesny. Bardzo dużo ludzi otwiera się na świat, a w niektórych krajach takie sytuacje są na porządku dziennym. Narodowcy mają w niektórych aspektach skrajne poglądy, które podobają się tylko małej części społeczeństwa. Przez to też nie mogą liczyć na duże poparcie.

Dodaj komentarz